«Мавка. Лісова пісня» стала найкасовішим українським фільмом

Мультфільм «Мавка. Лісова пісня», який створили за мотивами драми-феєрії Лесі Українки, зібрав за три тижні прокату більше ніж 80 мільйонів гривень. Це стало рекордним досягненням для українського кінематографа.


Наразі половина кінозалів в країні закриті через війну, однак покази «Мавки» продовжуються де це можливо, тому анімація привертає до себе увагу широкої аудиторії.


Цей успіх став настільки винятковим, що мультфільм зумів обійти за касовими зборами попереднього рекордсмена – фільм «Я, ти, він, вона» Володимира Зеленського та Девіда Додсона. Романтична комедія, що вийшла у 2018 році, зібрала в українському прокаті 71,1 млн грн.
Нагадаємо, за перший вікенд прокату «Мавка» зiбрала 25 млн грн, що стало найкращим результатом зі зборів серед українських релізів.

Режисерами анімації стали Олег Маламуж та Олександр Рубан, а робота над стрічкою зайняла майже сім років. Мультфільм був випущений в український прокат 2 березня, і зараз продовжує збирати глядачів та бити рекорди.


Нагадаємо, «Мавка. Лісова пісня» — другий повнометражний мультфільм української студії Animagrad («Викрадена принцеса: Руслан і Людмила»). Сценарій анімаційної стрічки базується на класичному сюжеті драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та на образах з української міфології.


“Я бачила мультфільм від початку й до кінця, тому що я озвучила головну роль і бачила всі ці кадри. Я очікувала, що буде класно, майже все по сюжету я знала, як буде, але коли ти бачиш повну картину, це до мурашок. Під час деяких сцен я сиділа й плакала. Я в захваті, дуже крута робота, горда, що долучилася”, — розповіла акторка Наталка Денисенко, яка подарувала свій голос Мавці.


“Мої перші враження після перегляду “Мавки” — це ВАУ! Як я пишаюся бути частиною такого красивого проєкту, такого масштабного мультфільму. Я вітаю всіх причетних до цієї роботи, впевнена, що усі, хто будуть дивитися цей мультфільм, будуть у захваті — і дорослі, і діти. Я хочу, щоб він лунав на весь світ! Я впевнена, що всі будуть його передивлятися і пишатися, особливо українці, тому що це наша наша Мавка”, — поділилася своїми враженнями після перегляду Юлія Саніна, голос Водяниці.