Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Джо Байденом у Білому домі

В Овальному кабінеті Білого дому вiдбулася зустріч президента США Джо Байдена із президентом України Володимиром Зеленським.


Байден розпочав відкриту для преси частину заходу, привітавши Зеленського з прибуттям у Сполучені Штати та титулом «людина року» за версією видання Time.


Він додав, що США продовжуватимуть підтримувати Україну в прагненні справедливого миру, оскільки президент Росії Путін посилює атаки на мирних жителів і намагається використовувати зиму як зброю у війні проти України.


Байден підтвердив, що Сполучені Штати нададуть Україні системи протиповітряної оборони Patriot та проведуть тренування, щоб навчити українських військових ними користуватись.


У відповідь президент Зеленський заявив, що хотів приїхати до Сполучених Штатів раніше і висловив подяку Джо Байдену, Конгресу та «простим американцям» за підтримку.


Крім того, він передав американському президентові медаль за бойові заслуги командира HIMARs із Бахмута. У відповідь Джо Байден пообіцяв передати військовому командну монету свого сина із Іраку.


У Білому домі Володимир Зеленський зустрінеться із командою США з нацбезпеки та представниками американського уряду. Після цього Зеленський та Байден проведуть спільну прес-конференцію.


Згідно з планом, який отримали журналісти, після прес-конференції в Білому домі Зеленський звернеться до членів Конгресу на Капітолійському пагорбі.


Візит українського лідера до Вашингтона, який, як очікується, триватиме лише кілька годин, є визначним моментом через 10 місяців після початку війни Росії в Україні.Source : ukrainian.voanews.com